Wydarzenia Wydarzenia

#sprzątaMY

                           

Las zapewnia nam tlen, oczyszcza powietrze i wpływa korzystnie na klimat. Jest domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Poprawia nasze samopoczucie, jest najlepszym miejscem do wypoczynku i rekreacji. Śmieci zupełnie do lasu nie pasują.

Śmieci nie tylko szpecą naturalny krajobraz i zniechęcają do odwiedzania lasu. Są śmiertelnym zagrożeniem dla wielu zwierząt. Rozkładając się, często uwalniają chemiczne substancje, które mogą skazić powietrze, glebę i wodę. Sprzyjają rozwojowi niebezpiecznych bakterii i grzybów. W przypadku pożaru lasu są paliwem, które podtrzymuje ogień i ułatwiają jego rozprzestrzenianie się.

Każdego roku leśnicy usuwają z lasów tyle śmieci, że wypełniłyby one tysiąc wagonów kolejowych. Lasy Państwowe przeznaczają na to blisko 20 mln zł rocznie. Jeszcze większy kłopot śmieci stanowią dla właścicieli lasów prywatnych. Niestety, mimo regularnego sprzątania, kolejne tony odpadów trafiają do lasów.

Nie oglądajmy się na innych, zawstydźmy śmiecących i posprzątajmy wspólnie polskie lasy.

Nadleśnictwo Bobolice zaprasza wszystkie osoby zainteresowane do wzięcia udziału w akcji #sprzątaMY zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudę. Akcja ma na celu zaangażowanie społeczeństwa w aktywną działalność na rzecz polskiego leśnictwa i ochrony przyrody.

Informujemy, że akcja odbędzie się na terenie Leśnictwa Łanki wokół Jeziora Chlewo w dniu 27.09.2019 r.

Czekamy na Was na Rajskiej Plaży już od godziny 9.00.

Zapewniamy rękawiczki i worki na śmieci.

Szczegółowych informacji udziela koordynator z ramienia Nadleśnictwa p. Katarzyna Gołębiowska tel.: 604-976-584