Asset Publisher Asset Publisher

Zajęcia edukacyjne z okazji Dnia Dziecka

1 i 2 czerwca w Dzień Dziecka, razem ze Szkołą Podstawową im. Henryka Sienkiewicza w Bobolicach Nadleśnictwo Bobolice przeprowadziło zajęcia edukacyjne połączone z grami i zabawami. Spotkanie odbyło się na szkółce leśnej Wrzosowiec, wzięło w nim udział 24 uczestników z klas VI oraz 52 uczestników z klas III.

Lekcja edukacyjna rozpoczęła się od zwiedzania szkółki. Dzieci dowiedziały się po co jest szkółka, w jaki sposób pielęgnowane i nawadniane są kwatery oraz jak odczytywać tabliczki przy młodych drzewkach. Największym zainteresowaniem cieszyły się maszyny szkółkarskie. Po zwiedzaniu nadszedł czas na gry edukacyjne, w których najmłodsi chętnie brali udział, odbył się quiz o wiedzy leśnej. Bardzo miłym zaskoczeniem była duża wiedza, którą wykazali się uczestnicy. Dzieci chętnie konkurowały ze sobą w przeciąganiu liny czy biegach w workach. Po aktywnych zabawach nadszedł wyczekiwany moment smażenia kiełbasek na ognisku. Dzieci z ogromną radością, pod bacznym okiem opiekunów, przygotowywały kiełbaski oraz piekły chleb. Na koniec spotkania najmłodsi posprzątali teren, na którym odbywało się spotkanie.

Zajęcia przeprowadzone w Dzień Dziecka są jednymi z większych tegorocznych akcji. Mamy nadzieję na więcej takich świetnych spotkań.