Asset Publisher Asset Publisher

"Modernizacja Roku 2012"

Nadleśnictwo Bobolice – jedyna jednostka LP - beneficjentem Statuetki w tegorocznej Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku 2012”.

Zamek Królewski w Warszawie jest miejscem, w którym, tradycyjnie już ogłaszane są wyniki i wręczane są nagrody w Konkursie „Modernizacja Roku". Tak też było i w tym roku – w dniu 28 sierpnia 2013 roku zakończyła się XVII Edycja Konkursu. Miejsce dostojne, bo i uroczystość podniosła i dużej wagi. Wśród nagrodzonych Statuetką, czyli zwycięzców w swojej kategorii, znalazło się Nadleśnictwo Bobolice. Nagrodę odebrał Nadleśniczy Adam Potocki.

Organizatorem Konkursu jest Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego i Targi Pomorskie, przy współudziale Związku Powiatów Polskich. Aktu wręczania nagród dokonałOlgierd Dziekoński Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP.  W imieniu Bronisława Komorowskiego, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej,skierował słowa uznania do wszystkich uczestników Konkursu. Uroczystość uświetnili swoją obecnością m.in.:Piotr Styczeń - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, Roman Jaworski - Zastępca Głównego Inspektora Ochrony Środowiska, Jacek Szer - Zastępca Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego, Zbigniew Maj - Naczelnik w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego reprezentujący Generalnego Konserwatora Zabytków.

Pierwszym krokiem do osiągnięcia przez Nadleśnictwo Bobolice tak dużego sukcesu było znalezienie się w grupie 832 obiektów budowlanych mianowanych do Tytułu „Modernizacja Roku 2012", następnie zakwalifikowanie się do finału Konkursu, w którym znalazło się 71 obiektów, a później już tylko wygranie w swojej kategorii.

Ideą konkursu jest propagowanie i wspieranie działań dla ratowania obiektów i budowli dziedzictwa narodowego oraz promocja modernizacji obiektów dla uzyskania efektów użytkowych i estetycznych, oczywiście bez realizacji nowych inwestycji. Konkurs przeprowadzono w trzynastu kategoriach. Zwycięzcą jednej z nich -  „Obiekty biurowe"- zostało Nadleśnictwo Bobolice. Nagrodzeni zostali: inwestor – PGL LP Nadleśnictwo Bobolice, projektant – Pracownia Projektowa Marian Podsiodło z Wałcza i wykonawca – Firma PPHU Termex z Koszalina. Prace przy modernizacji budynku trwały ponad rok i przyniosły doskonałe efekty. Zmieniony został nie tylko wygląd zewnętrzny budynku Nadleśnictwa i jego otoczenie. Doskonałe, nowoczesne rozwiązania architektoniczne zastosowane przy modernizacji wnętrza, w połączeniu z jego gustowną aranżacją, pastelową, ciepłą kolorystyką harmonizującą z nowymi meblami, to wynik pracy nie tylko projektanta i wykonawcy, ale również zaangażowania członków załogi Nadleśnictwa, którzy innowacyjnymi pomysłami wzbogacali ostateczny wizerunek. Efektem tego było uznanie w ocenie Kapituły Konkursu oraz ocenie internautów, którzy swoje głosy oddawali drogą elektroniczną.

Nadleśniczy Adam Potocki, po odebraniu zwycięskiej Statuetki powiedział – oprócz tego, że zwyciężyliśmy w swojej kategorii, cieszy mnie fakt, że wykonaliśmy kawał naprawdę dobrej roboty, czego potwierdzeniem jest to, że startując po raz pierwszy w tak ważnym konkursie, pozostawiliśmy w tyle tuzów, którzy uczestniczyli po raz trzeci, czy czwarty i mają duże doświadczenie w zdobywaniu czołowych lokat. I nie jest przesadą, gdy powiem, że zdobycie zwycięstwa w tak prestiżowym Konkursie, to nie tylko efekt starań Nadleśnictwa Bobolice, to również zasługa całej organizacji Lasy Państwowe, trafnie określającej cele inwestycyjne i kierunki rozwoju.

Niewątpliwie nominowanie i  znalezienie się w finale Konkursu jest już dużym osiągnięciem. Zdobycie wyróżnienia, nagrodzone dyplomem, jest sukcesem, ale uzyskanie Statuetki „Modernizacja Roku 2012", na miarę przynajmniej „małego Oskara" w swojejkategorii - jest wielkim zwycięstwem. I takie właśnie zwycięstwo osiągnęłoNadleśnictwo Bobolice, jedyne, spośród wielu jednostek LP biorących udział w tegorocznej Edycji Konkursu.