Lista aktualności Lista aktualności

Zmodernizowana siedziba Nadleśnictwa

13 lipca 2012 roku, podczas obchodów Dnia Leśnika w Nadleśnictwie Bobolice, oddano do użytkowania zmodernizowany budynek siedziby nadleśnictwa. Trwające prawie półtora roku prace modernizacyjne przyniosły doskonały efekt.

Trudno było spodziewać się, że z dwóch ciasnych korytarzy, małych pokoików i niewielkiej sali narad można stworzyć piękne wnętrze z przestronną, dwupiętrową klatką schodową, szerokimi korytarzami i dużymi pokojami dla pracowników. Ściany pomalowane w ciepłe, pastelowe barwy ładnie komponują się z oryginalną tapetą. Meble w klasycznych, ciemnych kolorach doskonale współgrają z kolorytem wnętrz. Przestronne, jasne łazienki, wyposażone w podstawowy sprzęt pomieszczenia kuchenne, pokój dla leśniczych, w którym mogą w spokoju, korzystając z połączenia z SILP, sporządzać dokumentację, mają tworzyć nastrój sprzyjający dobrej, w miarę bezstresowej pracy.

Fachowo zaprojektowane zieleńce, trawniki i nasadzenia ciekawych drzew i krzewów są wyróżniającym się w otoczeniu fragmentem terenu. Lecz to jeszcze nie koniec prac – na pozostałej części terenu powstanie ścieżka edukacyjna, ścieżki spacerowe, przestronna wiata do prowadzenia zajęć edukacyjnych i narad. Wszystko w otoczeniu zieleni, w otoczeniu nasadzeń drzew i krzewów.

Uroczystość oddania do użytkowania zmodernizowanego budynku odbyła się przy ładnej, bezdeszczowej pogodzie. Honorowego przecięcia wstęgi dokonali: dyrektor RDLP w Szczecinku Sławomir Cichoń, zastępca dyrektora Anna Paszkiewicz, długoletni nadleśniczy Nadleśnictwa Bobolice Marek Zalewski i obecny nadleśniczy Adam Potocki. Udział w uroczystości wzięli przedstawiciele duchowieństwa, przedstawiciele samorządu ze starostą Romanem Szewczykiem, BULiGL, wykonawcy i cała załoga Nadleśnictwa. Po uroczystości bawiono się przy obchodach Dnia Leśnika. Pięknie zmodernizowany budynek Nadleśnictwa będzie służył następnym pokoleniom leśników, jest jednocześnie jednym z najładniejszych, wyróżniających się budowli na terenie gminy.