Lista aktualności Lista aktualności

Zimowa akcja dokarmiania zwierząt

Przedszkolaki z bobolickiego przedszkola razem z rodzicami oraz pracownikami Nadleśnictwa Bobolice z leśnictwa Łanki zorganizowali w dniach od 19 do 22 stycznia 2021 r. zbiórkę karmy dla leśnych zwierząt.

W okresie zimowym, kiedy każde zwierzę potrzebuje dużego zapasu energii, zwierzętom trudno jest o zdobycie pokarmu. Dlatego też dzieci z przedszkola razem z rodzicami dokonali zbiórki żywności przeznaczonej do dokarmiania zwierzyny. Były to przede wszystkim: marchew, buraki, jabłka, ziemniaki, orzechy i inne „przysmaki” zwierząt.

Wszystko co zostało zebrane, odebrali leśnicy z Leśnictwa Łanki i przetransportowali do pobliskiego paśnika.

Tegoroczna zbiórka żywności wpisuje się w cykliczne dokarmianie zwierzyny leśnej przez dzieci przedszkola i młodzież szkolną.

Niestety, w  obecnej sytuacji nie było możliwości zorganizowania spotkania z najmłodszymi i zapoznania ich z potrzebami zwierząt oraz ptaków w podczas zimy, gdzie pokrywa śnieżna uniemożliwia pobieranie pokarmów i wody.

Uczestnikom zbiórki żywności leśnicy przekazali podziękowania i dyplomy. Była to forma docenienia wrażliwości i empatii na trudne losy zwierzyny w okresie zimowym. Wyrażamy nadzieję, że akcja dokarmiania zwierzyny będzie kontynuowana.