Lista aktualności Lista aktualności

Relacja z XXI MISTRZOSTW PRACOWNIKÓW RDLP W SZCZECINKU W TENISIE STOŁOWYM

    W dniach 15 i 16 marca w 2019r., w hali widowiskowo – sportowej w Bobolicach, odbyły się cykliczne XXI Mistrzostwa Leśników Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku w tenisie stołowym, których organizatorem była Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinku, natomiast gospodarzem imprezy było Nadleśnictwo Bobolice. W mistrzostwach wzięło udział ponad 60 sportowców  z 12 nadleśnictw, z wielkim zaangażowaniem walczących o miejsce na podium. Zawody poprowadził Marek Stasiuk, rzecznik RDLP w Szczecinku, a nagrody - statuetki oraz dyplomy wraz z nagrodą pieniężną sportowcom - zwycięzcom wręczyli: dyrektor Regionalny Lasów Państwowych Andrzej Modrzejewski oraz nadleśniczy Nadleśnictwa Bobolice Adam Potocki. Należy zaznaczyć, że turniej stał na wysokim poziomie, zarówno ze strony sportowej, jak również organizacyjnej. Nie mogło także zabraknąć wspaniałych kibiców którzy dzielnie, przez dwa dni, dopingowali graczy. Rozgrywki odbywały się w następujących kategoriach:

1. Kategorii indywidualnej OPEN – mistrzostwo zdobył Andrzej Świerczek z Nadleśnictwa Karnieszewice,

2. Kategorii kobiet – pierwsze miejsce na podium zajęła Aleksandra Dolak z Nadleśnictwa w Szczecinku,

3. Kategorii drużynowej – najlepszą drużyną tegorocznych mistrzostw została ekipa Nadleśnictwa Karnieszewice,

4. Kategorii gier podwójnych – w tej kategorii najlepsi okazali się Andrzej Świerczek oraz Zbigniew Kuszlewicz z Nadleśnictwa Karnieszewice,

5. Kategorii kadry kierowniczej – natomiast w tej kategorii zwycięzcą został Nadleśniczy Nadleśnictwa Sławno Sylwester Kupczyk.

     Nie zabrakło dodatkowych atrakcji towarzyszących turniejowi. Natalia Oleksy, dla wszystkich zebranych na sali i dla sportowców, przeprowadziła rozgrzewkę gimnastyczną, zaprezentowała pokaz zumby i dodając zapału i energii naszym zawodnikom. Wśród atrakcji znalazła się także żywa maskotka - wiewiórka, zabawiała ona dzieci oraz dorosłych i pozowała do zdjęć.  Nie mogło, tak, jak przy innych okazjach, zabraknąć stoiska promocyjnego Nadleśnictwa Bobolice, które jak zawsze cieszyło się wielkim zainteresowaniem.  Dzięki pracownikom nadleśnictwa można było zaczerpnąć garść wiedzy przyrodniczej  i w nagrodę otrzymać upominek. Uroczysty charakter zakończenia turnieju podkreślił występ sygnalistów z nadleśnictw: Bobolice, Manowo i Sławno, którzy odegrali na rogach sygnały myśliwskie.

Pomimo zaciętej walki o wygraną i wysoko postawioną poprzeczką, wszystkim zawodnikom towarzyszyły świetne humory oraz dobra, oczekiwana przez wszystkich zabawa.

foto: Marek Stasik