Lista aktualności Lista aktualności

Pożegnanie Nadleśniczego Czarne Człuchowskie

17 listopada 2020 roku żegnaliśmy śp. Romualda Zblewskiego, nadleśniczego Nadleśnictwa Czarne Człuchowskie.

      Tak niedawno, 41 dni temu odbyła się uroczystość nadania sztandaru Nadleśnictwu Czarne Człuchowskie. Była to inicjatywa Romualda. Wielkie wrażenie na uczestnikach wydarzenia zrobiły wypowiedziane wówczas przez niego słowa:

„W tradycji leśników, tak jak w tradycji całego Narodu Polskiego, sztandar zawsze był symbolem najwyższych wartości: tradycji, wierności, godności i honoru. Takim przykładem niech będzie to, że we wrześniu 39 roku ani jeden sztandar nie dostał się w ręce wroga.

      Niech będzie on znakiem rozpoznawczym czarneńskich leśników, pod którym swoją patriotyczną postawę będą kształtować następne pokolenia leśników”.

      Te słowa wypowiedziane przez Romualda Zblewskiego przypomniane zostały we fragmencie filmu „Pożegnanie Nadleśniczego”, zatytułowanym „Wspomnienie”.

      Na okres osłabienia organizmu Romualda Zblewskiego, po operacji chirurgicznej, związanej z komplikacjami po poparzeniach nóg w trakcie gaszenia pożaru zabudowań gospodarczych pięć miesięcy temu, nałożył się czas epidemii koronawirusa.

      W dn. 17 listopada 2020 w nabożeństwie żałobnym w kościele pw.

Świętej Trójcy w Barkowie i w wyprowadzeniu trumny na miejscowy cmentarz uczestniczyli najbliżsi: żona Regina, syn Adrian oraz rodzeństwo zmarłego, członkowie Stowarzyszenia „Brygada Inki”, współpracującego z Romualdem Zblewskim w dziele promowania postaw patriotycznych, przedstawiciele władz państwowych: Aleksander Mrówczyński poseł, Mariusz Łuczyk wicewojewoda pomorski, reprezentanci kierownictwa Lasów Państwowych: Łukasz Maciejunas dyrektor RDLP w Szczecinku i jego zastępca Tomasz Skowronek, oraz liczne grono przyjaciół zmarłego, wśród których wyróżniały się umundurowane grupy leśników, strażaków ochotników i członków PZŁ.

                                     REQUIESCE IN PACE!

Link do filmu:

https://youtu.be/zUfRsCQA18c