Lista aktualności Lista aktualności

Pomóżmy Damianowi i innym

06 lipca 2014 roku w Bobolicach był dniem solidarności ludzi zdrowych z chorymi na chorobę nowotworową krwi – białaczkę. Fundacja DKMS Polska, wspólnie z Urzędem Miejskim w Bobolicach i Nadleśnictwem Bobolice przeprowadziła na rynku bobolickim akcje rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego i komórek macierzystych. Akcja odbyła się pod hasłem – „Pomóżmy Damianowi i innym” . Damian Zawadzki jest pracownikiem nadleśnictwa, ma 22 lat i w czerwcu dowiedział się o podstępnej chorobie, która go zaatakowała.

    Akcja przyniosła nadspodziewany efekt – do bazy potencjalnych dawców szpiku kostnego i komórek macierzystych krwi zarejestrowały się 122 osoby. To dużo, biorąc pod uwagę, ze w poprzednich latach w Bobolicach już organizowano takie akcje.

    Nadleśnictwo Bobolice w imieniu Damiana, jego rodziców i w imieniu swoim serdecznie dziękuje za zorganizowanie rejestracji. Dziękujemy Fundacji DKMS Polska – głównemu organizatorowi, współorganizatorom - Urzędowi Miejskiemu i pracownikom nadleśnictwa. Dziękujemy pani doktor, pod której czujnym okiem bezpiecznie pobierano próbki do badań, paniom pielęgniarkom, które dokonywały pobierania próbek i wolontariuszom z nadleśnictwa i Urzędu Miejskiego, którzy zajmowali się wywiadami z dawcami i prowadzili całą papierową stronę rejestracji.

    Akcja była przygotowana i przeprowadzona profesjonalnie. Kontaktowaliśmy się z leżącym  w słupskim szpitalu Damianem, który był do głębi wzruszony postawą ludzi wobec jego nieszczęścia. Wzruszeni i zaskoczeni rozmachem akcji byli rodzice Damiana, państwo Zawadzcy.

    Niedzielna akcja poprzedzona była sobotnią kampanią informacyjną, w czasie której rozegrany został – „Pomóżmy Damianowi i innym" – turniej piłki nożnej z udziałem FC Bobolice, LKS „Grom" Świelino, Mechanik Bobolice i GKS „Leśnik" Manowo.

  Albert Einstein powiedział: „Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia". I chyba właśnie ta sentencją kierowały się koleżanki i koledzy Damiana, członkowie społeczności bobolickiej i pracownicy innych nadleśnictw oraz inne osoby o otwartym sercu, którzy zarejestrowali się w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego.

    Wszystkim zaangażowanym w zorganizowanie i przeprowadzenie sobotnio-niedzielnej akcji Nadleśnictwo Bobolice serdecznie dziękuje.