Lista aktualności Lista aktualności

POMOC SZPITALOM W CZASIE PANDEMII

       Obecnie wiele spółek skarbu państwa i organizacji pozarządowych włączyło się w akcje pomocy szpitalom. W działania niesienia pomocy włączyli się także szczecineccy leśnicy.

Szczecinecka dyrekcja Lasów Państwowych przeznaczyła już ponad 180 tys. zł na walkę z koronawirusem. Wsparcie to dotyczy szpitali z terenu województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego.

Szczecineccy leśnicy odpowiedzieli także na apel szpitala w Szczecinku. Starosta szczecinecki zwrócił się do dyrekcji LP w Szczecinku z prośbą o zakup respiratora, gdyż jeden z posiadanych przez szpital uległ awarii. Na ten cel przekazano dodatkowo ponad 30 tys. zł, środki te zostaną przeznaczone na zakup mobilnego respiratora dla szpitala w Szczecinku.

Zakup tego ważnego sprzętu obudził w leśnikach, potrzebę zrobienia czegoś więcej. Dlatego ogłoszono zbiórkę wśród pracowników. Z zebranych pieniędzy zostanie zakupiony, oprócz respiratora, również kardiomonitor. Na chwile obecną udało się pracownikom zebrać 8 tys. zł (koszt kardiomonitora 7 tys. zł), ale zbiórka nadal trwa. W ciągu kilku dni zapadła decyzja o zakupie kolejnych dwóch respiratorów dla szczecineckiego szpitala. Tym razem stacjonarnych, których wartość wynosi około 200 tys. zł.

Prezes szpitala Anna Złotowska podziękowała za pomoc. - Na pewno są to działania bardzo pomocne, pomogą ochronić i pacjentów, i pracowników szpitala. Poza tym zakupiony teraz sprzęt zostanie w szpitalu na wiele lat. Dla mnie, jako prezesa to bardzo cenna inicjatywa i korzystając z możliwości chciałabym za to bardzo podziękować.

Informujemy, że Lasy Państwowe, do tej pory na walkę z COVID-19 przeznaczyły 2,5 mln zł.