Lista aktualności Lista aktualności

#sadziMY

Dołącz do ogólnopolskiej akcji #sadziMY. Odbierz sadzonkę od Nadleśnictwa Bobolice  i posadź swoje  drzewko!

26 kwietnia 2019 r. w siedzibach wszystkich 430 nadleśnictw w całej Polsce będą rozdawane sadzonki w ramach akcji #sadziMY.

Nadleśnictwo Bobolice zaprasza do posadzenia własnego drzewa w ramach ogólnopolskiej akcji #sadziMY. Inicjatorem akcji, mającej na celu szerokie zaangażowanie obywateli w pozytywne działania dla klimatu jest Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Tego samego dnia tj. 26 kwietnia br. Prezydent RP wraz z Pierwszą Damą dokona uroczystej inauguracji akcji  na terenie Leśnictwa Jakubowo w Nadleśnictwie Rytel, jednym z wielu nadleśnictw w Polsce zniszczonych przez huragan w 2017 roku.

Drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na nasze samopoczucie. Lasy są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt, dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec - drewno. Choć bywają momenty, gdy wysiłek wielu pokoleń niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i lasów w Polsce przybywa. Zajmują one już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju. Drzewa potrzebne są wszędzie tam, gdzie żyjemy, dlatego dzięki akcji #sadziMY  wszyscy zainteresowani z łatwością mogą posadzić własne drzewko na swojej posesji.

Posadź otrzymane od leśników drzewko w miejscu, gdzie możesz i będziesz mógł się nimi opiekować.

Już w piątek 26 kwietnia od godz. 9:00 rozdajemy sadzonki w ramach akcji #sadziMY w Nadleśnictwie Bobolice ul. Polanowska 12 76-020 Bobolice

ZAPRASZAMY